Huawei işleri büyütüyor, Amerika’ya rağmen yeni bir sektöre daha giriyorlar

Huawei Technologies CEO’su Ren Zhengfei ve China National Petroleum Corp (CNPC) ile PetroChina’nın başkanı Dai Houliang’ın öncülüğünde gerçekleşen nadir bir toplantı, Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlendi. Bu toplantı, Dai Houliang’ın Huawei’nin Bilgi İşlem Yenilik Laboratuvarı’nı ziyaret etmesiyle de örtüştü ve kurumsal yönetim, dijital dönüşüm ve bilimsel inovasyon konularını kapsayan önemli gündem maddelerini ele aldı.

Toplantıda özellikle PetroChina’nın düşük karbonlu enerji girişimlerine odaklanıldı. Bu girişimler, karbon emisyonlarının zirveye ulaşması ve düşük karbonlu enerjinin toplam üretim kapasitesindeki katkısını önümüzdeki iki yıl içinde ikiye katlama hedeflerini vurguladı.

CNPC ve Huawei arasındaki iş birliği, özellikle E8 adı verilen bir bilişsel hesaplama platformunun geliştirilmesinde önemli ilerlemeler sağladı. Bu platform, yapay zeka teknolojilerini kullanarak petrol ve gaz arama ve üretiminde akıllı analizler sunuyor, enerji endüstrisinin modernizasyonu yönünde kritik bir adım olarak öne çıkıyor.

Huawei işleri büyütüyor, Amerika’ya rağmen yeni bir sektöre daha giriyorlar

Huawei ve PetroChina arasındaki geçmiş iş birlikleri, çeşitli enerji hizmetlerini enerji dışı işlerle entegre eden Pekin’deki ilk kapsamlı enerji hizmet istasyonunun kurulması gibi ortak girişimleri de içeriyor.

Ren Zhengfei’nin son kamuoyu önüne çıkışı, 2023 yılında ABD yaptırımlarına rağmen Huawei‘nin karlarının yıllık bazda ikiye katlanmasıyla şirketin mali performansını da gündeme getirdi. Huawei‘nin büyüme sektörleri arasında 170’ten fazla ülke ve bölgede faaliyet gösteren bulut bilişim yer alıyor ve enerji dahil çeşitli sektörlerde dijital dönüşüm girişimlerini kapsıyor.

Huawei ile PetroChina arasındaki bu toplantı, teknoloji ve enerji sektörleri arasında iş birliğini teşvik ederek küresel çapta inovasyon ve sürdürülebilirliği desteklemek adına önemli bir adımı temsil ediyor. Her iki kuruluş da dijital dönüşüm ve bilimsel inovasyonu sürdürürken, enerji endüstrisindeki acil sorunları ele almayı ve yeni büyüme ve gelişim fırsatları açmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x